Це не лише набір красивих малюнків та ідей. Це комплексний документ, що містить концепцію та плани, необхідні для реалізації вашої ідеї простору. Він стає основою для будівельників, дозволяючи їм розрахувати витрати і скласти детальний план ремонтних робіт. З допомогою дизайн-проекту ви зможете контролювати кожний етап ремонту, переконуючись, що ваше житло стає втіленням ваших мрій і планів.

Навіщо потрібен дизайн-проект
Професійний дизайн-проект вирішує ключові завдання:
Головна мета дизайн-проекту будинку – ефективне управління вартістю матеріалів, будівельних робіт та оптимізація бюджету та часу. Створення інтер’єру вашого будинку вимагає значних витрат коштів та часу, тому точне планування бюджету є надзвичайно важливим, щоб уникнути зупинок робіт через несподівані витрати. Перед початком проектування корисно визначити загальну вартість матеріалів – дизайнер має пропонувати рішення в межах цього бюджету. Під час роботи можна легко коригувати загальний бюджет. Важливо пам’ятати, що гарний інтер’єр можна створити навіть із скромним бюджетом, головне – обрати правильний стиль і дизайнера з досвідом відповідних проектів.
Проект виконується комплексно, охоплює всі аспекти ремонту. Все пов’язане між собою! Дизайн-проект будинку та квартири розробляється одночасно для всіх секцій. Це запобігає невідповідностям, різним непередбаченим обставинам, неправильному розташуванню елементів інженерних систем тощо. І, як наслідок, дозволяє економити час і гроші на ремонт, уникнувши переробок. Тому краще, щоб усі роботи виконувала одна команда з різними спеціалістами. Дизайн-проект гарантує якість будівельних робіт та використання матеріалів.
Професійний, якісний проект включає будівельні креслення і інженерні проекти, де показані всі деталі, розрізи, технології та будівельні матеріали. Тому у будівельників є документація, за якою вони ведуть будівництво, а замовник або технічний нагляд залишаються лише звіряти виконану роботу на відповідність проекту. Важливо зазначити, що креслення мають юридичну силу, і у разі відступу будівельників від технології від проекту або перевищених витрат матеріалів, ви можете змусити їх виконати роботу якісно, без переплат, навіть через суд.
Звичайно, дизайн-проект призначений створити гарний, зручний і практичний інтер’єр. Пріоритет функціональності та практичності завжди повинен бути.
Коли потрібен дизайн-проект
Потреба в дизайн-проекті залежить від мети використання вашої квартири: якщо ви плануєте здавати її в оренду або продавати, то варто замовити лише планування, будівельні креслення та інженерні проекти. Це необхідно в будь-якому випадку, якщо ваша квартира знаходиться в житловому комплексі, оскільки служба експлуатації часто вимагає від мешканців комплекту робочих креслень та інженерних проектів. Вибір матеріалів, меблів та освітлення можна зробити самостійно.
Також необхідність замовлення дизайн-проекту залежить від площі квартири. У випадку невеликої квартири, наприклад, однокімнатної, ви зможете самостійно підібрати матеріали, розмістити меблі та змінити планування, або скористатися консультацією дизайнера. Якщо ваше житло належить до типового панельного будинку, ви можете знайти в інтернеті типові рішення по переплануванню квартир вашої серії та вибрати те, що вам підходить.
Однак для великої квартири, наприклад, понад 100 м² з вільним плануванням, краще звернутися до професіоналів. В такому випадку рішення з планування, розміщенням меблів, композиційною організацією простору, підбором стилю та впровадженням інженерних систем стають складнішими. У великих приміщеннях дизайн-проект повністю виправдовує себе, оскільки вартість помилок може бути значною, а їхні наслідки відобразяться як на часі, так і на бюджеті.
Що обрати у дізайн інтер’єрі у 2024
Щороку дизайнерська індустрія постійно оновлюється та розвивається, спрямовуючись на створення просторів, які поєднують у собі розумність, функціональність та стиль. У 2024 році очікується велика кількість нових тенденцій, які спрямовані на створення комфортного та захоплюючого простору у будинку, використовуючи цікаві та неординарні рішення. Нижче представлено підбірку з семи основних трендів дизайну інтер’єрів на 2024 рік.
”Тренди можуть бути мимовільними — вони з’являються швидко і зникають так само швидко. Але існують прийоми та елементи, які залишаються популярними на тривалий час. Наприклад, натуральні, ‘живі’ або так звані сирові матеріали — дерево, цегла, метал, каміння, шкіра, тканина. Вони приваблюють своєю тактильністю та фактурою, до яких хочеться доторкнутись.

За словами дизайнерів, у 2024 році ми побачимо активне використання фанери з виразною текстурою або навіть фарбованої. Екологічність продовжить залишатися актуальною, з мінімальним негативним впливом на навколишнє середовище та з любов’ю до планети та довкілля.
Мінімалізм поступово відходить у минуле, роблячи місце для яскравих кольорів та сміливих поєднань. Вінтажні меблі стають популярними, або ж навіть починають диктувати зовнішній вигляд інтер’єру. Важливою стає насиченість декору, різноманітність патернів та фактур, що надає простору життя та історію.
У цьому році відчутно посилиться популярність вінтажу, але зростатиме й бажання зберегти його ‘стару’ естетику та зношеність — неідеальні фактури та кольори. Починається нова епоха, коли самі предмети диктують стиль інтер’єру, а не дизайнери, які їх створюють.

Справжність та ‘натуральність‘ стають на передній план — коли матеріали чи предмети мають пошкодження, які раніше хотілося б відновити, тепер це стає популярним і бажаним в інтер’єрі.”
Подібно до вінтажу, зростатиме і попит на прості та доступні матеріали, які дозволяють створювати вишукані та унікальні інтер’єри. Серед них можна відзначити звичайну бляху, керамічні будівельні блоки, необроблене дерево, найдешевшу плитку, матеріали з розпродажів та залишки старовини.

У 2024 році дизайн буде безпосередньо впливати спосіб життя людей. Знову в активі буде вінілова музика, плівка, домашні улюбленці, але шалені та шумні вечірки вийдуть з моди. Замість цього ми будемо насолоджуватися тісними та затишними вечорами в домашньому колі. Ці соціальні тенденції вимагатимуть нового підходу до дизайну простору, який ми всі відчуємо та побачимо.